6 Haziran 2012 Çarşamba


Ne kadar inkar etse de insan hata olarak değerlendirdiği şeylerin çoğunu boşluk hissiyle yapar...Yeri doldurulamayacak bir boşluk..Çoğu zaman o boşluk bir aileye delalet eder çoğu zaman da insanın kendisine..Fakat bunu anlayabilen azdır..Sığınılabilecek bir liman istenir çoğu zaman ..Omzunda ağlanılabilecek zor zamanda arkasında görebileceği onu koruyabilecek biri...

Bunun için evlenilir bile ...Ama zaman içinde anlar insan yanlış yolda olduğunu ...Fakat artık geç kalınmıştır..

  Annem ,en yakın arkadaşım kısacası tanıdığım bütün kadınların ortak derdi bu sanırım..Tabi benim de öyle.Yanlış seçimlerin cezasını ödedik çoğu zaman...Suç sadece bizde miydi ?Bilemiyorum..Hırsızın hiç mi suçu yok diyesi geliyor insanın ..Cemal Süreya "Kimseyi suçlama ,Suçlanacak biri varsa o da sensin .Sonuçta o sana küçük bir umut verdi  sense her şeyini verdin" demiş. Doğruluğu ne kadar tartışılır olsa da haklılık payı var.

Her zaman gereğinden fazla fedakar davrandım.En değmeyecek insanlara bile hem de..Ama artık bir şeyler sıfırlanmalı..Merkeze kendimi koyarak hareket etmeliyim.Neyim ben ? Önce bunun cevabını kendi içimde bulmam gerek..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder